top of page

Elektrikli Aracım için Hangi Şarj Cihazını Seçmeliyim?Elektrikli Araç Şarj Cihazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Elektrikli aracınız için en uygun şarj cihazını seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör bulunmaktadır. Bu faktörlere dikkat ederek, aracınız için en ideal şarj cihazını bulabilirsiniz. Bu yazımızda, bu konu hakkında kısa ve önemli detayları sizlerle paylaşacağız.


Feyree Türkiye, elektrikli araçların yaygınlaşması ve bu konuda bilgi eksikliğini gidermek amacıyla çeşitli bilgilendirici yazılarla siz değerli müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyor.


Elektrikli aracınız için şarj cihazı seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler:


1. Elektrik Altyapısı

Şarj cihazını kullanacağınız yerin (eviniz veya iş yeriniz) elektrik altyapısı nedir? Şarj cihazının kullanılacağı yerin elektrik altyapısı 220V Tek Faz mı, yoksa 380V 3 Faz mı?


2. Elektrik Kurulu Gücü veya Sözleşme Gücü

Şarj cihazını kullanacağınız yerin elektrik kurulu gücü veya sözleşme gücü nedir? Bu bilgi, elektrik faturanızın alt kısmında yer alır.


3. Elektrikli Aracınızın AC Şarj Hızı Kapasitesi

Bazı araçlar AC akımda 7kW, 11kW veya 22kW hızlarını destekler. Aracınızın modeline göre bu hız değişiklik gösterebilir. Örneğin, TOGG T10X AC akımda 22kW şarj hızını desteklerken, Citroen e-C4x modeli AC akımda 7.4kW hızını destekler.


4. Uygun Şarj Cihazını Seçmek

Yukarıdaki hususları netleştirdikten sonra, şarj cihazı seçimine geçebilirsiniz:

  • 220V Tek Faz Altyapı: Maksimum alabileceğiniz şarj hızı 7kW'dir. Bu durumda 3.5kW veya 7kW şarj cihazlarını tercih edebilirsiniz. Feyree 7kW Elektrikli Araç Şarj Cihazları, içindeki adaptör sayesinde herhangi bir prize takılarak 3.5kW hızında da şarj edebilir.

  • 3.5kW Cihazlar: Normal ev prizlerinden saatte 3.5kW akım çekerek aracınızı şarj eder.

  • 380V 3 Faz Altyapı: 11kW veya 22kW şarj cihazlarını tercih edebilirsiniz. Feyree'nin 11kW ve 22kW Elektrikli Araç Şarj Cihazları, tek faz duvar prizi adaptörü ile hem tek faz hem de 3 faz elektrik altyapısında kullanılabilir.


Feyree Elektrikli Araç Şarj Cihazları


Feyree olarak, yüksek kaliteli ve sertifikalı elektrikli araç şarj cihazlarımızla her zaman yanınızdayız. Ürünlerimiz, hızlı gönderim avantajı ile stoklarımızda mevcuttur ve adınıza faturalandırılır. İster evinizde ister iş yerinizde kullanabileceğiniz çeşitli modellerimiz ile size en uygun çözümü sunmaktayız.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page